Mar, Maj 17, 2022
Banner Top
Banner Top
831 raste aktive me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 831.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222,776 ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,122 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 257 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.816.525 doza të vaksinës.

Deri më sot 817.708 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 98.354 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Arkiva

Kategoritë