Pre, Maj 20, 2022
Banner Top
Banner Top
​748 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 350 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Sipas njoftimit, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.817.550 doza të vaksinës.

“Deri më sot 818.255 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 98.577 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19. Nga 1.005 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 81 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.973”, thuhet në njoftim.

Arkiva

Kategoritë