Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
50 hektarë pyll përfshihen nga zjarri në Novobërdë

Janë përfshirë nga zjarri 50 hektarë pyll, në fshatin Prekoc të komunës së Novoberdës, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Sipas policisë, ekipi i zjarrfikësve kishte arritur ta lokalizojë zjarrin dhe nuk raportohet për të lënduar nga ky zjarr.

“Raportohet se janë përfshi nga zjarri rreth 50 hektar pyll pronë private dhe shtetërore. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse ndërsa, ekipi i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin. Nuk raportohet për të lënduar”, njofton policia.

Arkiva

Kategoritë