Pre, Jan 28, 2022
Banner Top
Banner Top
440 pacientë me COVID-19 të shtrirë në spital, 23 në gjendje të rëndë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njofton se po trajtohet 556 pacientë.

Sipas raportit të SHSKUK-së të konfirmuar me COVID-19 janë 440 pacientë.

Shërbimi Spitalor bën me dije se 357 pacientë janë në oksigjeno-terapi dhe 17 në respiratorë.

Ndërkaq 23 nga këta janë në gjendje të rëndë.

Arkiva

Kategoritë