Mër, Dhj 8, 2021
Banner Top
Banner Top
407 raste aktive dhe mbi 750 mijë të vaksinuar me dy dozat antiCOVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 407.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.570, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,980 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.800 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.597.345 doza të vaksinës.

Deri më sot 751.131 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Arkiva

Kategoritë