Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
28 të infektuar nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

28 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate dolën pas testimit të 1 mijë e 27 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu bëhet e ditur se nuk ka vdekur asnjë person nga COVID-19, 237 persona janë vaksinuar dhe janë shëruar 49 persona.

Numri i rasteve aktive është 654. /familjajone

Arkiva

Kategoritë