Pre, Qer 2, 2023
Banner Top
Banner Top
27 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Gjatë natës së kaluar është shënuar edhe një viktimë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut.

Kështu numri i viktimave nga Covid-19 në këtë shtet ka shkuar në 27.

Bëhet fjalë për pacientë nga Kumanova.

Ndryshe informatat e fundit të publikuara nga ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e djeshme për shtyp, flasin për afro 600 të prekur nga virusi korona dhe 30 të shëruar, njofton Alsat-M 

Youtube

Arkiva

Kategoritë