Pre, Dhj 3, 2021
Banner Top
Banner Top
17 të infektuar dhe 19 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

17 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus dhe 19 të tjerë janë shëruar nga kjo sëmundje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.
Këto rezultate dolën pas testimit të 1 mijë e 544 mostrave me metodën RT-PCR.
Brenda 24-orëshit të fundit nuk është regjistruar asnjë person i vdekur nga koronavirusi, ndërsa janë vaksinuar dhe 2 mijë e 25 persona kundër kësaj sëmundjeje. /familjajone

Arkiva

Kategoritë