Pre, Dhj 3, 2021
Banner Top
Banner Top
16 të infektuar nga COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

16 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 dhe 10 të tjerë janë shëruar nga kjo sëmundje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate u regjistruan nga testimi i 2 mijë 146 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu theksohet se nuk është regjistruar asnjë i vdekur brenda një dite dhe janë vaksinuar 3 mijë e 242 persona. /familjajone

Arkiva

Kategoritë