Mar, Maj 11, 2021
Banner Top
Banner Top
13 mijë e 930 raste aktive me koronavirus në Kosovë

13 mijë e 930 persona janë ende aktivë me koronavirus në Kosovë.

Numri i rasteve aktive është ende i lartë, pas infektimeve të shumta që u regjistruan javëve të fundit në Kosovë.

Sot pati një numër më të vogël të të infektuarve se zakonisht. Brenda 24 orëve u regjistruan 571 të infektuar me koronavirus, nëntë të vdekur dhe 727 të shëruar prej 4 mijë e 351 mostrave të kryera. /familjajone

Arkiva

Kategoritë