Hën, Dhj 6, 2021
Banner Top
Banner Top
120 pacientë në trajtim nga COVID-19, 66 prej tyre me oksigjeno-terapi

Aktualisht tretman mjekësor për COVID-19, në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme, janë duke marr 102 pacientë.

Sipas njoftimit për media, nga 120 pacientë 66 prej tyre  janë në oksigjeno-terapi dhe 5 të tjerë në gjendje të rënduar shëndetësorë.

“Në klinikat COVID-19, në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, po trajtohen 102 pacientë. Prej tyre, 66 me oksigjeno-terapi dhe 5 në mjekimin intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore”, thuhet në raportin e Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitarë të Kosovës. 

Arkiva

Kategoritë