Mar, Jan 25, 2022
Banner Top
Banner Top
111 persona pozitv me koronavirus, 159 të shëruar

Në 24 orët e fundit, 111 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

IKSHPK njofton që gjithashtu 159 të tjerë janë shëruar.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 448 mostra të marra nga ShSKUK, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren dhe laboratoret private, prej të cilëve rezultojnë 111 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 12.448 raste nga 47.355 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 467 raste të vdekjes”, shkruhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Arkiva

Kategoritë