Mër, Maj 18, 2022
Banner Top
Banner Top
11 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, nga 638 testime.

Sipas MSh në 24 orët e fundit janë dhënë 30 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Ndërsa, numri i rsteve aktive është 428, si dhe janë shëruar janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.528.

Arkiva

Kategoritë