Pre, Jan 15, 2021
Banner Top
Banner Top
Vdes një person nga Kamenica nga COVID-19

Një qyetar nga Kamenica, ka humbur betejën me COVID-19.

Lajmin për vdekjen e këtij qytetari e ka konfirmuar Kryetari i Kamenices, Qendron Kastrati.

Postimi i plotë:

Sapo u njoftuam nga IKShP se qytetari J.H i prekur nga #COVID19, ka ndërruar jetë në Spitalin Regjional të Gjilanit.

Ky është rasti i dytë në komunën tonë i humbjes së jetës si pasojë e virusit SARS-CoV-2. Këto dy raste duhet të na vetëdijësojnë që kujdesin ndaj parandalimit të pandemisë ta vazhdojmë edhe më tutje.

Uroj që rastet e tilla të jenë të fundit për komunën tonë, kurse apeloj tek të gjithë t’i respektojnë tri udhëzimet kyqe në parandalimin e virusit SARS-CoV-2. Pra #mbanimaskën, #respektojenidistancën dhe #pastroniduart.

Ngushëllime të sinqerta familjes

Arkiva

Kategoritë