Pre, Jan 22, 2021
Banner Top
Banner Top
Vdes edhe një person nga koronavirusi në Shqipëri

Një pacient 88 vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në Spitalin Infektiv.

Referuar Shërbimit Infektiv shkaku i humbjes së jetës ishte si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore. I moshuari ishte bartës i Covid-19, por asimptomatik për sëmundjen.

88 vjeçari vuante nga insuficienca renale kronike, stadi i katërt, diabet, hipertension dhe anemi grave./ A2 CNN

Arkiva

Kategoritë