Mar, Tet 27, 2020
Banner Top
Banner Top
Vazhdon numri i lartë i të infektuarve me COVID-19

Edhe sot numri i të infektuarve me koronavirus del të jetë i lartë. Gjatë raportit 24-orësh të IKSHPK, janë 80 të infektuar dhe 50 prej tyre të shëruar.

Këto shifra dalin pas marrjes së 650 mostrave me metodën RT-PCR.

Prishtina prinë me 17 raste, pas saj vijnë Peja dhe Podujeva me nga 10,Gjakova 7, Gjilani 6, Prizreni 5, Suhareka 4, Shtimja 3, Deçani dhe Drenasi me nga 2, Ferizaj 2 dhe Klina, Skenderaji, Vitia dhe Vushtrria me nga një.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve arrin shifren 16, 425, ndërsa i të shëruarve 14,460.

Tags:

Lajme te ngjajshme

Arkiva

Kategoritë