Mar, Tet 20, 2020
Banner Top
Banner Top
Tre receta të shëndetshme të lëngjeve që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Pirja e lëngut të freskët në shtëpi është një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë lëndë ushqyese, vitamina, antioksidantë dhe fibra.

Pirja e lëngut jo vetëm që do t’ju ndihmojë të humbni peshë, por gjithashtu do t’ju ndihmojë të largoni toksinat e grumbulluara në trupin tuaj dhe të lehtësoni tretjen tuaj.

Këtu janë tre receta të shëndetshme të lëngjeve:

Lëng xhenxhefili me karotë

Ky lëng është një central i vërtetë i vitaminave pasi është i mbushur me vitaminë A, vitaminë C dhe beta karotinë.

Përbërësit:

– 4 karota

– Pak xhenxhefil të freskët

– Pak shafran të Indisë

– 1 portokall

Qëroni shafranin e Indisë, portokallin dhe xhenxhefilin. Prisni të gjitha dhe hidhni ato në shtrydhëse frutash e perimesh.

Limonadë jeshile

Kjo pije do t’ju ndihmojë të humbni peshë dhe të forconi fytyrën tuaj.

Përbërësit:

1 mollë

1 kastravec

1 fletë lakër jeshile

1 filxhan spinaq

2 degë mente

½ limon

Lani të gjithë përbërësit. Prisni mollën dhe kastravecin. Vendosni gjithçka në shtrydhëse frutash e perimesh dhe shijojeni!

Lëng molle me erëza

Ky lëng është i mbushur me vitaminë C dhe fibra dhe do të mbajë larg dëshirave tuaja të sheqerit.

Përbërësit:

1 kastravec

1 mollë

1 kërcell selino

1 majë kanellë

Prisni të gjitha dhe vendosini në shtrydhëse frutash. Hidhni pak kanellë sipër lëngut./Familjajonë/

Tags:

Lajme te ngjajshme

No Related Article

Arkiva

Kategoritë