Mër, Dhj 2, 2020
Banner Top
Banner Top
Të mirat e qumështit të lopës

Qumështi i lopës është një ushqim i përditshëm për shumë njerëz, dhe ka qenë për mijëra vjet. Ndërsa është ende një ushqim popullor, studimet e fundit sugjerojnë që qumështi mund të ketë efekte të dëmshme në trup. Megjithatë, studime të tjera tregojnë për përfitimet shëndetësore të qumështit.

Pra, cila është e vërteta? Lexoni më tej për të mësuar mbi të mirat e qumështit.

PËRFITIMET E QUMËSHTIT

Kontrolli i oreksit

Pirja e qumështit nuk ka qenë e lidhur me mbipeshën dhe mund të ndihmojë në frenimin e oreksit. Një studim ka treguarse bulmeti ndihmon njerëzit të ndjehen më të plotë dhe ulë yndyrën.

Zhvillimi i kockave

Qumështi mund të ndihmojë në përmirësimin e peshës dhe densitetit të kockave te fëmijët, sipas një studimi. Ai gjithashtu zvogëlon rrezikun e frakturave të fëmijëve.

Hulumtimet tregojnë se gratë shtatzëna që hanin një dietë të shëndetshme që përfshinte shumë ushqime të qumështit- dhe të pasura me kalcium kishin fëmijë me rritje më të mirë të kockave.

Shëndeti i kockave dhe dhëmbëve

Një filxhan qumësht përmban pothuajse 30 përqind të kërkesës ditore të kalciumit për të rriturit. Qumështi gjithashtu përmban kalium dhe magnez. Këto minerale janë të rëndësishme për kockat dhe dhëmbët e shëndetshëm.

Bulmeti siguron gati 50 përqind të kalciumit në një dietë tipike amerikane.

Parandalimi i diabetit

Diabeti i tipit 2 është një sëmundje që karakterizohet nga nivele të larta të sheqerit në gjak.

Disa studime kanë zbuluar se pirja e qumështit mund të ndihmojë në parandalimin e diabetit tip 2 tek të rriturit. Kjo mund të jetë për shkak se proteinat e qumështit përmirësojnë ekuilibrin e sheqerit në gjak.

Shëndeti i zemrës

Yndyra e qumështit mund të ndihmojë në ngritjen e niveleve të kolesterolit HDL (të mirë). Kjo mund të parandalojë sëmundjen e zemrës dhe goditjen në tru.

Për më tepër, qumështi është një burim i mirë i kaliumit. Ky mineral ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut. Lopët e kullotura ose të ushqyera nga bari bëjnë qumësht me më shumë acide yndyrore omega-3 dhe acid linoleik të konjuguar. Këto yndyrna ndihmojnë në mbrojtjen e shëndetit të zemrës dhe enëve të gjakut./Familja Jonë

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë