Hën, Jan 18, 2021
Banner Top
Banner Top
Si ta largoni zbokthin?

Zbokthi, mund të paraqitet në secilën moshë: por më së shpeshti paraqitet në të njëzetat.

E si ta trajtoni zbokthin në mënyrë natyrale?

Vaji i kokosit – është një zgjedhje perfekte për ta larguar zbokthin.

Ngrohni një sasi të konsiderueshme të vajit të kokosit dhe pasi të ftohet, aplikoni atë në kokë dhe mbani tërë natën. Më pas të nesërmen, pastroni me shampoon normal.

Mjalta – ka vitaminë A, B, C, D dhe E. Përveç kësaj, ka në përbërje edhe minerale si kalciumi mangezi dhe potasiumi, prandaj është tejet i dobishëm për ta larguar zbokthin.

Lagni flokët dhe aplikojeni maskën në flokë dhe në kokë. Më pas mbajeni për disa orë dhe pastroni me ujë.

Limoni – është i njohur për vetitë shëruese që ka. Atë mund ta përdorni edhe kundër zbokthit pasi balancon pH-në e kokës. /Familja Jone

Arkiva

Kategoritë