Sht, Tet 24, 2020
Banner Top
Banner Top
Familja jonë në shtëpinë e Besnik Tahirit

Të dielën që lamë pas, Familja jonë ishte mysafire e zëvendëskryeministrit të parë të vendit, Besnik Tahirit.

Tahiri, ndër të tjera, shpalosi detaje nga jeta e tij personale dhe na njoftoi me familjen e tij shtatë anëtarëshe.

Në tavolinën e madhe të familjes u fol shumë për të kaluarën e zëvendëskryeministrit dhe fëmijërinë e tij. Të dy prindërit folën fjalë të mira për Besnikun, duke e përshkruar si një djalë të urtë,të sjellshëm dhe të mirë në mësime.

Ndërkohë, gruaja e tij e shpjegon mënyrën se si u njoftuan me Besnikun dhe formën e organizimit të dasmës, ku edhe i shpalosi videot e zhvillimit të dasmës.

Të gjithë anëtarët treguan batuta dhe ngjarje interesante të së kaluarës së përbashkët me Besnikun.

Për fund, zëvendëskryeministri nuk e la pa na treguar  aftësitë e tij edhe në kuzhinë, ku gatoi në mënyrë tradicionale fasule. Ai u shpreh se këtë formë të gatimit e mori nga babai i cili e provonte shpesh gatimin.

Për më shumë, klikoni linkun më poshtë

Tags: ,

Lajme te ngjajshme

Arkiva

Kategoritë