Mar, Jan 26, 2021
Banner Top
Banner Top
SHTATË TË SHËRUAR DHE TETËDHJETË E DY RASTE ME COVID-19!

Sot më 19 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 456 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe  gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 82 raste.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41, komuna e Gjakovës 14 raste,  komuna e Vushtrrisë 7 raste, komuna e Prizrenit 5 raste,  komuna e Ferizajit 3 raste, komuna e Vitisë 3 raste, komuna e Podujevës 2 raste, komuna e Fushë Kosovës 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Klinë, Lipjan, Obiliq, Mamushë dhe Rahovec. 

Sot më 19 qershor 2020,  janë shëruar 7  pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 980 raste. 

Arkiva

Kategoritë