Pre, Shk 26, 2021
Banner Top
Banner Top
Shkon në 10 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

Klinika Infektive, ka informuar që ka ndërruar jetë pacienti i dhejtë me koronavirus në Kosovë.

 “Pacientja M.B. e lindur më 1947, nga komuna e Pejës, e cila ishte e hospitalizuar në Klinikën Infektive në Departamentin e Mjekimit Infektiv, e diagnostikuar me Covid-19 dhe e cila është trajtuar nga data 25 mars deri më 16 prill 2020, ka ndërruar sot jetë në këtë klinikë. E njëjta ka pasur edhe sëmundje shoqëruese”, thuhet në njoftim.

Arkiva

Kategoritë