Mar, Jan 19, 2021
Banner Top
Banner Top
Rritet numri i viktimave dhe rasteve pozitive në Itali

Në Itali janë regjistruar 333 raste të reja me koronavirus dhe 66 viktima, duke shënuar një rritje të bilancit në krahasim me ditët e kaluara.

Nga këta, 216 raste të reja dhe 36 viktima janë shënuar në Lombardi. Në total, në Itali janë shënuar deri më sot 238 159 raste dhe 34 514 viktima nga Covid-19.

Dje në Itali u regjistruan 43 viktima dhe 329 raste të reja me koronavirus.

Gjithashtu, rritje ka pasur edhe numri i pacientëve të shtruar në terapi intensive: 5 më shumë në krahasim me dje.

Ndërkohë, të shëruarit në 24 orët e fundit janë 1 089.

Arkiva

Kategoritë