Hën, Jan 18, 2021
Banner Top
Banner Top
Rreth 600 pacientë janë duke u trajtuar në QKUK dhe në Spitale Rajonale

Rreth 600 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Qendrën Klinike Universitare dhe Spitalet Rajonale në Kosovë.

385 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Sipas raportit ditor të SHSKUK-së, 20 pacientë janë në respiratorë, 23 me CPAP dhe 385 të tjerë me oksigjenoterapi.

Arkiva

Kategoritë