Enj, Jan 21, 2021
Banner Top
Banner Top
Rëndohet situata me Covid-19 në Itali, 24 viktima dhe 1,648 raste të reja

Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtur edhe si epiqendra e Covid-19 në Evropë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 24 persona dhe janë infektuar  1,648 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35,875 ndërsa numërohen në total  313,011 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 226,506 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 1316 të tjerë.

Arkiva

Kategoritë