Sht, Jan 16, 2021
Banner Top
Banner Top
Pejë, vdes një 67 vjeçar i prekur me Covid-19

Ka ndërruar jetë nga COVID-19 edhe një qytetar i Kosovës.

Bëhet fjalë oër një 67 vjecar nga Peja. Këtë lajm e ka bërë të ditur Spitali i Përgjithshëm i Pejës, përmes një statusi në Facebook.

”Sot më 19.07.2020 Spitalin e Përgjithshëm në Pejë po trajtohen 78 pacientë me Covid-19. Nga këta pacientë 61 të konfirmuar, dhe 17 në pritje të rezultateve.
Fatëkeqësisht një pacient 67 vjeçar i shoqëruar edhe me sëmundje tjera ka vdekur. Spitali I Përgjithshëm në Pejë shpreh ngushëllime për familjarët.
Nga pacientët e shtrirë 20 janë në Oksigjeno terapi, 8 pacientë janë në gjendje më të rëndë ndërsa pacientët e tjerë janë në gjendje më stabile”.

Arkiva

Kategoritë