Die, Mar 7, 2021
Banner Top
Banner Top
Nga 11 maji në Shqipëri hapen qendrat tregtari, parukeritë dhe klinikat dentare

Duke nisur nga e hëna e 11 majit në Shqipëri do të rihapen pas një ndërprerje të gjatë nga pandemia të gjitha parukeritë në vend, berberët, klinikat dentare dhe dyqanet në Qendra Tregtare me protokolle strikte sigurie.

Po kështu nga e hëna do të zgjerohet lëvizja e automjeteve pa autorizim brenda qarqeve nga ora 05:00-17:30.

Sipas njoftimit thuhet se të riatdhesuarit nga java e ardhshme do të vetekarantinohen në banesat e tyre./oranews.tv/

Këtu më poshtë keni njoftimin e plotë nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale:

Arkiva

Kategoritë