Sht, Jan 16, 2021
Banner Top
Banner Top
Maqedoni e Veriut, 33 të vdekur dhe 946 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 946 raste të reja me COVID-19, si dhe janë shëruar 789 pacientë.

Ndërsa kanë ndërruar jetë 33 persona, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga koronavirusi atje ka shkuar në 1825.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë së Qeverisë maqedonase thuhet se numri i përgjithshëm i të prekurve nga virusi korona është 63 mijë e 890, ndërsa i të shëruarve është në 40 mijë e 977 persona.

Arkiva

Kategoritë