Enj, Jan 21, 2021
Banner Top
Banner Top
Maqedoni e Veriut: 29 viktima dhe 1 mijë e 69 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3 mijë e 12 testime, prej ku 1 mijë e 69 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit 29 pacientë kanë humbur jetën nga ky virus.

Ndërsa janë shëruar 1 mijëe 242 pacientë./Alsat

Arkiva

Kategoritë