Sht, Jan 23, 2021
Banner Top
Banner Top
Koronavirusi – 12 infermierë të FSK-së do t`i bashkohen QKUK-së

12 infermierë të trajnuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës do t’i bashkohen sot Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Ngjarja zhvillohet në orën 13:30 e që do të marrë pjesë edhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, drejtori i përgjithshëm i ShSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtor i përgjithshëm i Qendrës Mjekësore të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Shkelzen Syla.

Ata i bashkohen këtij institucioni shëndetësorë për t`i dalë në ndihmë në luftën ndaj COVID-19.

Arkiva

Kategoritë