Enj, Shk 25, 2021
Banner Top
Banner Top
Konfirmohet vdekja e parë nga koronavirusi në Rusi

Në Rusi është konfirmuar rasti i vdekjes së parë nga koronavirusi.

Bëhet fjalë për një 79 vjecare që ishte dërguar të premten e kaluar në spital.

Grauaja që vdiq kishte probleme të rënda shëndetësore, përfshirë diabetin tipi 2 dhe sëmundje kornare të zemrës.

Përndryshe presidenti rus, Vladimir Putin, është shprehur se Rusia është ‘nën kontroll’ nga koronavirusi.

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë