Sht, Jan 23, 2021
Banner Top
Banner Top
GJASHTË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se sot 6 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, kurse dy persona janë shëruar dhe një ka ndërruar jetë.

“Sot më 25 maj 2020, me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 243 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 6 raste.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 6 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Romajë).

Sot më 25 maj 2020, janë shëruar 2 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 791 raste”, thuhet në njoftim./Familja Jonë

Arkiva

Kategoritë