Mër, Nën 25, 2020
Banner Top
Banner Top
E infektuara me COVID-19 del nga vetizolimi

Një vajzë e infektuar nga COVID-19 ka dalë nga vetizolimi, duke mos i respektuar kështu rekomandimet e IKShPK dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Ngjarja ka ndodhur të premtën në orën 17:00, në pikën kufitare në Vërmicë.

Sic thuhet në raport, ndaj saj është hapur rasti për përhapje të sëmundjeve ngjitëse.

“Është raportuar se ndaj të dyshuarës femër kosovare është hapur rast pasi që e njëjta derisa ka qenë me COVID-19, duke mos u përmbajtur rekomandimeve ka dalë nga vetë izolimi”, thuhet në raport. /familjajone

Arkiva

Kategoritë