Mër, Jan 20, 2021
Banner Top
Banner Top
Dy pacientë në gjendje kritike nga COVID-19, 70 të tjerë të shtrirë në Infektivë

72 persona me koronavirus janë të shtrirë në Klinikën Infektive.

Nga këta 31 persona janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, prej të cilëve 4 raste në gjendje të rënduar të cilët janë duke u trajtuar në repartin e Mjekimit Intensiv dhe dy prej tyre janë në gjendje kritike.

Përndryshe sot ka vdekur edhe një person nga koronavirusi në Kosovë.

Bëhet fjalë për një 80 vjeçar nga Prishtina i cili përveç i infektuar me COVID-19 kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Arkiva

Kategoritë