Mër, Mar 3, 2021
Banner Top
Banner Top
Bilanci i fundit nga Italia – Rriten rastet aktive  me 1195 persona

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 17669, që do të thotë janë 542 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 3836 duke e çuar në 146690 numrin total të të prekurve. Numri i të shëruarave ka shkuar në 26491 dhe 3693 janë në gjendje kritike, sipas ëorldmeters

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 85374.

Italia ka pasur prej disa ditësh ulje të rasteve të reja, vdekjeve si dhe personave që janë në gjendje kritike.

Ndërkohë që në total numri i rasteve aktive është rritur me 1195.

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë