Die, Mar 7, 2021
Banner Top
Banner Top
Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Britani

Numri i viktimave si pasojë e virusit të ri COVID-19 ka shkuar në 28,734, me 288 vdekje në 24 orët e fundit në Britani.

Këto shifra të shpallura ditën e sotme, nga Sekretari i Shëndetit, Matt Hancock rrisin bilancin e viktimave në Mbretërinë e Bashkuar.

Ai shprehet se 85.186 teste të koronavirusit janë kryer të dielën që lam pas.

Numri i të prekurve me Covid-19 ka kaluar 190 mijë persona dhe mbi 157 mijë çështje janë aktive. 3,985 raste të reja pozitive u shënuan në 24 orët e fundit.

Ndërkohë kujtojmë se mbi 3.6 milionë persona janë infektuar me koronavirus në të gjithë botën dhe janë shënuar mbi 250 mijë viktima.

Arkiva

Kategoritë