Mër, Dhj 2, 2020
Banner Top
Banner Top
Alarmante: Vazhdon trendi i rritjes së rasteve me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, 284 persona janë konfirmuar pozitiv me koronavirus dhe 72 të tjerë janë shëruar.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur që nga 1 mijë e 58 mostra të marra nga ShSKUK pozitive me COVID-19, kanë rezultuar 284 prej tyre.

Prishtina sërish prin me më së shumti raste me koronavirus Brenda një dite, me gjithsej 117 për të vazhduar më pas me Gjakovën 28 raste dhe Ferizajn e Fushë-Kosovën me nga 19 raste.

IKSHPK-ja njofton që numri i rasteve active me koronavirus ka arritur në 2 mijë e 869.

Arkiva

Kategoritë