Sht, Jan 16, 2021
Banner Top
Banner Top
88 të vdekur dhe 177 raste të reja me koronavirus në Itali

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 33689, që do të thotë janë 88 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 177 duke e çuar në 234013 numrin total të të prekurve. Numri i të shëruarave ka shkuar në 161895, ndërsa 338 janë në gjendje kritike.

Numri i rasteve aktive është 38429 ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 389251.

Arkiva

Kategoritë