Sht, Jan 16, 2021
Banner Top
Banner Top
8 persona të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve

8 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Lajmin e ka konfirmuar Insituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi për media.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 466 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 142 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, njofton IKSHPK.

Arkiva

Kategoritë