Enj, Jan 21, 2021
Banner Top
Banner Top
79 persona pozitivë dhe 104 të tjerë të shëruar nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit 79 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus dhe 104 të tjerë janë shëruar.

Sipas Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike, numri i rasteve aktive me COVID-19 është 1 mijë e 853.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 23 raste, komuna Vushtrri 9 raste, komuna Gjakovë 8 raste, komuna Gjilan 7 raste, komuna Lipjan 5 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Kaçanik 3 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Prizren 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Pejë 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Malishevë, Podujevë, Skenderaj dhe Suharekë”, shkruhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Arkiva

Kategoritë