Sht, Jan 16, 2021
Banner Top
Banner Top
764 raste të reja me koronavirus, 584 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit 764 persona janë konfirmuar pozitivë me koronavirus ndërkaq 584 të tjerë janë shëruar.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.827 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 764 raste pozitive” shkruhet në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Arkiva

Kategoritë