Die, Mar 7, 2021
Banner Top
Banner Top
610 të vdekur në 24 orët e fundit në Itali

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 18279, që do të thotë janë 610 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 4204 duke e çuar në 143626 numrin total të të prekurve. Numri i të shëruarave ka shkuar në 28470 dhe 3605 janë në gjendje kritike, sipas ëorldmeters

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 91816. Ndërkohë që në total numri i rasteve aktive është rritur me 1388.

Arkiva

Kategoritë