Mër, Dhj 2, 2020
Banner Top
Banner Top
581 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

Një Gjilan momentalisht janë raste aktive me koronavirus, ndërsa janë të hospitalizuar 68 pacientë.

Këto shifra u bën të ditura pas mbledhjes së organizuar sot të Komitetit të Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë, transmeton Telegrafi.

Në takim u fol për situatën që po kalon Gjilani me virusin dhe u bë e ditur se prej 6 mijë e 132 testimeve 2 mijë e 261 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe 1 mijë e 615 persona janë shëruar. /familjajone

Arkiva

Kategoritë