Hën, Mar 8, 2021
Banner Top
Banner Top
56 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 14 nga ta në gjendje më të rëndë

56 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 14 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

43 pacientë janë në oksigjeno-terapi, kurse gjashtë të tjerë janë në respirator.

Ndërkohë, sipas njoftimit të këtij të këtij spitali, 211 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryer dy lindje gjatë 24 orëve të fundit.

Arkiva

Kategoritë