Enj, Shk 25, 2021
Banner Top
Banner Top
4 viktima nga COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur edhe katër persona nga Covid-19, ndërsa janë shnëruar 80 raste të reja dhe 32 pacientë janë shëruar.

Kështu bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në njoftimin e fundit.

“Brenda 24 orëve janë raportuar katër raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste Klinika Infektive, 1 rast Klinika Pulmologjisë dhe 1 rast Spitali i Përgjithshëm Gjilan)”, thuhet në njoftimin e tyre.

Numri total i rasteve pozitive është 16.130 raste nga 73.906 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 645 raste të vdekjes.

Arkiva

Kategoritë