Mar, Gus 11, 2020
Banner Top
Banner Top
224 raste të reja me koronavirus, 152 pacientë të shëruar

Në një konferencë për media, IKShPK ka publikuar rezultatet e testeve për koronavirus të bëra në 24 orët e fundit.

Nga 434 mostra 224 kanë rezultuar pozitiv, kurse të shëruar janë  152 pacient. 

Qeveria e Kosovës dhe IKShPK vazhdojnë të bëjnë thirrje që qytetarët të respektojnë masat kundër koronavirusit. 

Arkiva

Kategoritë