Sht, Shk 27, 2021
Banner Top
Banner Top
Vdes pacienti i shtatë nga Covid19 në Kosovë

Edhe një person ka vdekur si pasojë e koronavirusit në Kosovë.

Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi në Facebook.

“Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka vdekur pacienti Z.I, i lindur më 1948 nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me COVID 19.

Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive me datën 31.03.2020 në gjendje të rëndë dhe kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Kjo është vdekja e shtatë nga Covid-19 në Kosovë”, thuhet në njoftim.

Arkiva

Kategoritë