Sht, Mar 6, 2021
Banner Top
Banner Top


Tre pacientë të Klinikës Emergjente në QKUK kanë rezultuar pozitiv me koronavirus Covid-19, dhe njëri prej tyre ka ndërruar jetë.

Tre pacientët janë pranuar dje në Emergjencën e QKUK-së, njëri nga Mitrovica, një nga Malisheva dhe një nga Ferizaj.

Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. Sipas ShSKUK’së, pacienti I.SH ( 1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në Ferizaj, ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe i njëtji  për shkak të arrestit kardiak, përkundër angazhimit maksimal nga stafi mjekësor i Klinikës Emergjente, ai nuk ka arritur të mbijetoi. I njëjti ka rezultuar pozitiv në Covid-19 pas testimit, post mortum.

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë