Pre, Jan 15, 2021
Banner Top
Banner Top
112 të infektuar dhe 131 të shëruar nga COVID-19

131 persona janë shëruar nga COVID-19 dhe 112 të tjerë kanë rezultuar pozitiv me ketë virusi.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 488 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 112 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, shkruhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Numri total i rasteve pozitive është 13.713 raste nga 52.157 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 539 raste të vdekjes.

Arkiva

Kategoritë